WITAMY W BAUSCH HEALTH POLAND W POLSCE

CIEKAWE STRONY

Choroby wewnętrzne

 • Alergia

  Alergia

  Alergia, nazywana potocznie uczuleniem, jest to specyficzna nadwrażliwość organizmu występująca po zetknięciu się z alergenem (antygenem), czyli substancją rozpoznawaną przez organizm jako potencjalne zagrożenie.
  czytaj dalej
 • Astma

  Astma

  Astma jest przewlekłą chorobą dróg oddechowych. U jej podłoża leży przewlekły proces zapalny toczący się w oskrzelach. Zapalenie to pożądana reakcja organizmu na czynniki mu zagrażające. Jednak w astmie proces ten jest nadmierny i przewlekły.
  czytaj dalej
 • Dieta wątrobowa
 • POChP

  POChP

  POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc to w istocie dwie choroby współistniejące ze sobą: stan zapalny oskrzeli prowadzący do obturacji, rozedma płuc.
  czytaj dalej
 • Problemy z trawieniem?

  Problemy z trawieniem?

  Trzustka jest gruczołem mieszczącym się w górnej części jamy brzusznej, za żołądkiem niedaleko dwunastnicy. Długość tego narządu wynosi około 20 cm, natomiast wysokość ok. 5 cm. Możemy ją podzielić na trzy części – głowę, trzon i ogon. Trzustka ma budowę pęcherzykowatą. Pęcherzyki pełnią bardzo ważną rolę, ponieważ zawierają komórki wydzielnicze, które produkują istotne dla funkcjonowania całego organizmu substancje.
  czytaj dalej